Ta funkcja służy do importowania zmiennych z tablicy do bieżącej tablicy symboli. Pobiera jako parametr tablicę asocjacyjną tablica_zmiennych i traktuje klucze jako nazwy zmiennych a wartości jako wartości tych zmiennych. Dla każdej pary klucz/wartość w bieżącej tablicy symboli będzie stworzona zmienna, zależna od parametrów typ_ekstrakcji i prefiks .
Informacja: Od wersji 4.0.5 ta funkcja zwraca liczbę wyekstrahowanych zmiennych.
Informacja: Stałe EXTR_IF_EXISTS i EXTR_PREFIX_IF_EXISTS zostały dodane w PHP 4.2.0.
Informacja: Stała EXTR_REFS została dodana w PHP 4.3.0.
extract() sprawdza każdy klucz aby sprawdzić, czy zawiera prawidłową nazwę zmiennej a także czy istnieją kolizje z zmiennymi istniejącymi w tablicy symboli. Sposób traktowania złych nazw zmiennych i kolizji jest określony przez parametr typ_ekstrakcji . Może być jedną z poniższych wartości:
-
EXTR_OVERWRITE - Jeśli istnieje kolizja, nadpisz istniejącą zmienną.
-
EXTR_SKIP - Jeśli istnieje kolizja, nie nadpisuj istniejącej zmiennej.
-
EXTR_PREFIX_SAME - Jeśli istnieje kolizja, na początek nazwy zmiennej wstaw prefiks .
-
EXTR_PREFIX_ALL - Na początek każdej nazwy zmiennej wstaw prefiks . Od PHP 4.0.5 dotyczy to także nazw numerycznych.
-
EXTR_PREFIX_INVALID - Wstaw prefiks na początek złych/numerycznych nazw. Ta flaga została dodana w PHP 4.0.5.
-
EXTR_IF_EXISTS - Nadpisz tylko zmienną już istniejącą w bieżącej tablicy symboli. Jest to przydatne do definiowania listy poprawnych zmiennych i ekstrahuj tylko te zmienne które zdefiniowano na przykład w $_REQUEST. Flaga ta została dodana w PHP 4.2.0.
-
EXTR_PREFIX_IF_EXISTS - Przedrostek zostanie dodany tylko do zmiennych których odpowiedniki bez przedrostka już istnieją w bieżącej tablicy symboli. Flaga ta została dodana w PHP 4.2.0.
-
EXTR_REFS - Ekstraktuje zmienne jako referencje. Oznacza to, że wartości zaimportowanych zmiennych ciągle odnoszą się do wartości parametru tablica_zmiennych . Flaga ta może być użyta sama lub w połączaniu z innymi flagami poprzez użycie operacji OR na parametrze typ_ekstrakcji . Została ona dodana w PHP 4.3.0.
Jeśli typ_ekstrakcji nie został podany, to zakładana jest opcja EXTR_OVERWRITE.
Zauważ, że parametr prefiks jest wymagany tylko jeśli typ_ekstrakcji to EXTR_PREFIX_SAME, EXTR_PREFIX_ALL, EXTR_PREFIX_INVALID lub EXTR_PREFIX_IF_EXISTS. Jeśli nazwa zmiennej po dodaniu prefiksu nie jest prawidłową nazwą zmiennej, nie jest importowana do tablicy symboli. Prefiksy są automatycznie oddzielane od kluczy tablicy poprzez znak "_".
extract() zwraca liczbę zmiennych szczęśliwie zaimportowanych do tablicy symboli.
Ostrzeżenie
Nie należy używać funkcji extract() na niepewnych danych, jak na przykład danych odebranych od użytkownika ($_GET, ...). Można tak zrobić na przykład w celu tymczasowego uruchomienia starych skryptów, które zależne są od ustawienia register_globals. Należy jednak użyć nie nadpisującego parametru typ_ekstrakcji , jak na przykład EXTR_SKIP. Trzeba też pamiętać aby ekstrahować zmienne w kolejności określonej przez opcję variables_order pliku php.ini.
Możliwa jest ekstrakcja zmiennych zawartych w tablicy asocjacyjnej zwróconej przez wddx_deserialize().
Listing
//Example #1 Przykład użycia extract()
<?php
/* Załóżmy, że $tablica_zmiennych jest tablicą zwróconą przez
wddx_deserialize */
$rozmiar = "duży";
$tablica_zmiennych = array("kolor" => "niebieski",
"rozmiar" => "średni",
"ksztalt" => "kulisty");
extract($tablica_zmiennych, EXTR_PREFIX_SAME, "wddx");
echo "$kolor, $rozmiar, $ksztalt, $wddx_rozmiar\n";
?>
niebieski, duży, kulisty, średni
Ranga: Administrator serwisu Punktów: 0