Loading:


urlencode
string urlencode ( string $str )

Zwraca łańcuch w którym wszystkie nie alfanumeryczne znaki z wyjątkiem  -_. zostały zastąpione przez dwie cyfry szesnastkowe poprzedzone znakiem procenta (%), a spacje kodowane są jako znak (+).

To kodowanie jest takie same jak wykorzystywane przy przesyłaniu danych z formularzy WWW, tj. takie samo jak w media typie: application/x-www-form-urlencoded.

Różni się od kodowania z RFC1738 (zobacz rawurlencode()) tym, że z powodów historycznych, spacje są kodowane jako znak plus (+).

Funkcja ta jest odpowiednia do zakodowania łańcucha używanego w zapytaniu URL oraz jako zmienna przekazywana do następnej strony:Przykład #1 urlencode() przykład

<?php
echo '<a href="mycgi?foo=', urlencode($userinput), '">';
?>

 


Notka: Uważaj na zmienne, które mogą zawierać HTML'owe encje. Rzeczy jak &amp, &copy i &pound są przetwarzane przez przeglądarkę i ich aktualna postać jest używana dalej zamiast porządanej nazwy zmiennej. To jest oczywisty problem, o którym W3C informuje ludzi od lat. Referencje są tutaj: » http://www.w3.org/TR/html4/appendix/notes.html#h-B.2.2.

PHP obsługuje zmianę separatora argumentów na zalecany przez W3C średnik poprzez dyrektywę arg_separator .ini. Niestety większość przeglądarek nie wysyła danych z formularza w formacie używającym średnik jako separator. Bardziej przenośnym rozwiązaniem jest użycie &amp; jako separatora zamiast &. Nie musisz zmieniać PHP'owego arg_separator aby to uzyskać. Zostaw separator jako &, ale koduj swoje URL'e używając htmlentities()lub htmlspecialchars().

 

//Przykład #2 urlencode() i htmlentities() przykład
<?php
$query_string = 'foo=' . urlencode($foo) . '&bar=' . urlencode($bar);
echo '<a href="mycgi?' . htmlentities($query_string) . '">';
?>


Napisz Artyku³

Listing

niema
Dodano przez: igor
Ranga: Administrator serwisu Punktów: 0
Komentarze użytkowników
  • Tre¶æ komentarza
   Kod do komentarza (opcjonalnie)
   PHP JavaScript MySQL Smarty SQL HTML CSS ActionScript
   Autor
   Token
   token

    

    
funkcje.net
Wszelkie prawa zastrzeżone©. | Funkcje.net 2008-2024 v.1.5 | design: diviXdesign & rainbowcolors