Loading:


Porady na pierwszÄ… strone HTML
  1. Zastanów siÄ™ dobrze nad tematykÄ… swojej strony. OczywiÅ›cie nikt nie zabroni Ci publikacji informacji o tym, że np. Twój pies wabi siÄ™ Azor, a kot - Mruczek, ale czy coÅ› takiego naprawdÄ™ może przyciÄ…gnąć czytelników? Nie zapominaj, że wiele osób łączy siÄ™ z Internetem za pomocÄ… modemu, pÅ‚acÄ…c za każdÄ… minutÄ™ spÄ™dzonÄ… w sieci, wiÄ™c czy ktoÅ› bÄ™dzie traciÅ‚ czas na czytanie takich informacji? Postaraj siÄ™ znaleźć temat, który CiÄ™ interesuje, jest oryginalny i może zaciekawić innych. Zwykle lepsze rezultaty przynosi skupienie siÄ™ na jednej dziedzinie, niż opisywanie wszystkiego po trochÄ™.
  2. Uważaj z doborem kolorów na stronie, zwÅ‚aszcza jeÅ›li chodzi o tÅ‚o oraz tekst. Nieciekawe lub rażąco zÅ‚e zestawienie barw jest najważniejszym czynnikiem, który zdradza, że autor serwisu jest kompletnym amatorem. Wyobraź sobie co pomyÅ›lÄ… np. klienci jakiejÅ› firmy, która posiadaÅ‚aby stronÄ™ z zielonym tÅ‚em i czerwonym tekstem (lub co gorsze odwrotnie)! Unikaj jak ognia jaskrawych odcieni w tle. JeÅ›li nie masz pomysÅ‚u, ustal biaÅ‚e tÅ‚o i czarny tekst - tak jest najbezpieczniej. Dobre rezultaty dajÄ… również barwy caÅ‚kiem ciemne lub delikatne pastelowe (jasne). TÅ‚o w żadnym razie nie może pogarszać czytelnoÅ›ci strony, dlatego należy pamiÄ™tać o doborze odpowiedniego koloru tekstu.
  3. Nie przesadzaj z grafikÄ…. Fakt, że wiesz jak wstawić na stronÄ™ obrazek nie oznacza, że musi siÄ™ od nich roić. PamiÄ™taj, że to wÅ‚aÅ›nie grafika najbardziej wpÅ‚ywa na szybkość Å‚adowania strony, dlatego ogranicz jej ilość oraz rozmiary. JeÅ›li już musisz coÅ› umieÅ›cić, postaraj siÄ™, aby byÅ‚o to naprawdÄ™ dobrej jakoÅ›ci. TworzÄ…c samodzielnie obrazy, używaj antialiasingu, czyli wygÅ‚adzania poszarpanych krawÄ™dzi. CechÄ… po której na pierwszy rzut oka można rozpoznać dobrego projektanta jest oszczÄ™dne i umiejÄ™tne operowanie grafikÄ…, która dobrze komponuje siÄ™ z wyglÄ…dem strony.
  4. Przyjrzyj siÄ™ innym renomowanym witrynom. Zwróć uwagÄ™ na projekt szaty graficznej. Dużo nie zawsze znaczy dobrze. Czasem bardziej oszczÄ™dna forma wyglÄ…da lepiej - a przede wszystkim czytelniej - niż wyszukane ozdobniki. Najważniejszy jest dobry pomysÅ‚. PamiÄ™taj, że kolorystyka witryny oraz projekt oprawy graficznej to pierwsze rzeczy, na które zwracajÄ… uwagÄ™ użytkownicy. JeÅ›li siÄ™ nie postarasz, Twoja strona już na wstÄ™pie bÄ™dzie mówiÅ‚a: "Tutaj nie ma nic godnego uwagi, możesz opuÅ›cić to miejsce". WiÄ™kszość dobrych stron w Internecie zbudowana jest nastÄ™pujÄ…co: na górze znajduje siÄ™ banner lub logo serwisu, po lewej lub po prawej - menu, a obok - treść strony. Nie znaczy to, że musisz koniecznie podporzÄ…dkować siÄ™ takiemu kanonowi, lecz jeżeli chcesz uzyskać podobnÄ… strukturÄ™, we wÅ‚aÅ›ciwej treÅ›ci strony (BODY) wpisz np.:
    <table width="100%" cellspacing="0" cellpadding="10">
    <tr>
    <td bgcolor="kolor góra" colspan="2" align="center" valign="middle">Tutaj można umieÅ›cić logo serwisu</td>
    </tr>
    <tr>
    <td bgcolor="kolor menu" width="Tutaj wpisz szerokość menu (np.: 150)" valign="top">
    Tu umieszcza się odsyłacze spisu treści
    </td>
    <td bgcolor="kolor strony" valign="top">

    Tu wpisuje się treść strony

    </td>
    </tr>
    </table>
    a otrzymamy:

    Tutaj można umieścić logo serwisu
    Tu umieszcza się odsyłacze spisu treści Tu wpisuje się treść strony
  5. Nawigacja w serwisie to bardzo ważna sprawa. Nieczytelny ukÅ‚ad strony, menu w którym trudno cokolwiek znaleźć i inne podobne historie sÄ… czÄ™stÄ… przyczynÄ… zniechÄ™cenia użytkowników, którzy w konsekwencji opuszczajÄ… witrynÄ™. Przy projektowaniu systemu odsyÅ‚aczy spróbuj wczuć siÄ™ w sposób myÅ›lenia internautów. PamiÄ™taj, że nie znajÄ… oni serwisu tak dobrze jak Ty i mogÄ… nie chcieć zagłębiać siÄ™ w szczegóÅ‚y. Dlatego warto w widocznym miejscu umieÅ›cić hiperłącza do najciekawszych dziaÅ‚ów, jakiÅ› system wyszukiwania lub indeks. W przypadku obszerniejszych witryn wskazane jest podzielenie ich na dziaÅ‚y tematyczne. Sposób nawigacji powinien być przede wszystkim wygodny, praktyczny, logiczny i Å‚atwo dostÄ™pny.
  6. Dbaj o poprawność ortograficznÄ… i stylistycznÄ… tekstu. Naucz siÄ™ zasad wpisywania znaków interpunkcyjnych. JeÅ›li na stronie WWW wystÄ™puje masa błędów, prawdopodobnie autor nie ma nic ważnego do przekazania.
  7. Postaraj siÄ™ na bieżąco aktualizować treść strony i usuwać powstaÅ‚e błędy. Udoskonalaj oprawÄ™ graficznÄ… oraz system nawigacji, aby serwis nie staÅ‚ siÄ™ nudny. Informuj o wprowadzanych nowoÅ›ciach i utrzymuj kontakt listowny z użytkownikami. Otwórz siÄ™ na konstruktywnÄ… krytykÄ™.


Napisz Artyku³

Listing

To jest góra kodu oraz stopka

<!DOCTYPE html
        PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
        "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="pl" lang="pl">
<head>
        <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
        <meta name="Description" content="tu szybki opis" />
        <meta name="Keywords" content="tu wpisz wyrazy kluczowe" />
        <meta name="Author" content="tu wpisz autora strony" />
        <title>Tu wpisz tytuÅ‚ strony</title>
</head>
<body>

tu wpisz tresc strony

</body>
</html>




Dodano przez: marcinrm5 Ranga: Poziom 7 Punktów: 247
Komentarze użytkowników
    • Tre¶æ komentarza
      Kod do komentarza (opcjonalnie)
      PHP JavaScript MySQL Smarty SQL HTML CSS ActionScript
      Autor
      Token
      token

       

       








funkcje.net
Wszelkie prawa zastrzeżone©. | Funkcje.net 2008-2021 v.1.5 | design: diviXdesign & rainbowcolors