Loading:

Promocja Helion.pl

Kurs ActionScript 3 dla początkujących - część 4

5. Kolekcjoner Śmieci - Garbage Collector

 

A więc w końcu dochodzi do wspomnianego wcześniej kolekcjonera, jego funkcja jest bardzo podobna do panów zajmujących się sprzątaniem publicznych ulic, pubów itp. Co to znaczy?

 

Wyobraźmy sobie, że siedzimy w barze z kumplami i pijemy każdy po 0,7 na dwie głowy. Teraz wyobraźmy sobie sytuację, że sprzątacz (lub barman) podchodzi do naszego stolika oraz zabiera nam butelki, podczas gdy my jesteśmy dopiero w połowie wypicia całej zawartości. Oczywiście w naturalnym świecie skończyłoby to się nie ciekawie dla sprzątacza, ale powróćmy do kodowania w ActionScript ;] .

 

Nasza butelka wódki to nasze zmienne, obiekty w kodzie, jeśli są one wykorzystywane przez program, wtedy Kolekcjoner Śmieci zostawi je na miejscu i w spokoju, natomiast kiedy dany obiekt będzie pusty oraz nie będzie miał więcej żadnych połączeń z innymi częściami naszego kodu Kolekcjoner go zabierze i usunie (sprzątacz zabierze nam pustą butelkę po wódce, ponieważ już nam się ona raczej nie przyda ;] ).

 

Kolekcjoner Śmieci sprawdza system rutynowo raz na jakiś czas, nie jesteśmy wpłynąć na jego częstotliwość, ani go sami wywołać na życzenie ("barman zabierz nam tą butelke" tutaj jednak nie zadziała).

 

Opróżnienie butelki jako zmiennej w środowisku AS3 wyglądałoby następująco:

 

var butelka = "Pełna butelka 0,7 l";
//opróżnianie
var butelka = null;Dalsza część: 1 2 3 4 5 6 7

Napisz Artykuł
Ten wpis posiada swój wątek na forum

Wszystkie pytania prosimy kierować właśnie tam ponieważ komentarze to miejsce na poprawki do kodu lub alternatywne rozwiązania i pytania nie będą publikowane

http://forum.funkcje.net/forum/viewtopic.php?f=12&t=2799

Dane do logowania na forum są takie same jak na funkcje.netDodano przez: divix
Ranga: Administrator serwisu Punktów: 38323
Komentarze użytkowników
  • Treść komentarza
   Kod do komentarza (opcjonalnie)
   PHP JavaScript MySQL Smarty SQL HTML CSS ActionScript
   Autor
   Token
   token

    

    
funkcje.net
Wszelkie prawa zastrzeżone©. | Funkcje.net 2008-17 v.1.5 | design: diviXdesign & rainbowcolors