Loading:


Security loadPolicyFile [AS 2]

Klasa: Security

Kompatybilność: ActionScript 1.0, Flash 6+

 

public static loadPolicyFile(url:String) : Void

 

Wczytuje plik prywatności cross-domain z lokalizacji określonej przez parametr url . Flash Player używa polityki plików jako mechanizm pozwleń dostępu do plików SWF, do wczytywania ich danych z innych serwerów niż plik jest hostowany.

 

Flash Player 7.0.14.0 patrzy tylko w jedna loklizację: /crossdomain.xml na serwerze, który wymaga załadowania danych. Dla połączenia XMLSocket, Flash Player 7.0.14.0 patrzy na HTTP serwerz na porcie 80 w subdomenie, który posiada XMLSocket orazy wymaga połączenia. Flash Player 7.0.14.0 (oraz wersje wcześniejsze) również ogranicza połączenia XMLSocket na portach 1024 i późniejszych.

 

Doatkowo z System.security.loadPolicyFile(), Flash Player 7.0.19.0 może wczytywać politykę prywatnności plików z okreslonej lokalizacji, jak na przykład:

 

System.security.loadPolicyFile("http://foo.com/sub/dir/pf.xml");

To powoduje, że Flash Player pobiera plik z URL. Każde przywileje nadane prze ten plik, będą nadawane do każdej treści na każdym poziomie na serwerze. Podany kod kontynuuje poprzedni przykład, pobierania danych:

 

 loadVariables("http://foo.com/sub/dir/vars.txt") // dostępne
 loadVariables("http://foo.com/sub/dir/deep/vars2.txt") // dostępne
 loadVariables("http://foo.com/sub2/vars3.txt") // nie dostępne


Możesz użyć loadPolicyFile(), aby wczytać każdą liczbę plików polityki. Jeśli natomiast nie podasz żadnej śceiżki do pliku, wtedy Flash Player ustawi ścieżkę na, /crossdomain.xml.

 

Używanie protokołu xmlsocket razem z okreslonym numerem portum pozwala ci na wydobycie pliku polityki, bezpośredni z XMLSocket serwera, tak jak pokazano:

 

 System.security.loadPolicyFile("xmlsocket://foo.com:414");

 

Plik polityki prywatności jest serwowany przez serwer XMLSocket, posiada on taką samą składnię jak każdy inny plik polityki, z tym wyjątkiem, że musi on określać port, na który ma zostać nadany dostęp. Kiedy plik polityki przychodzi od portu niżej niz 1024, wtedy może zostać nadany mu dostęp do 1024 portu i każdego wyższego. Pojedyncze numery portów, zasięg portów oraz dzikie karty są dozwolone:

 

<cross-domain-policy>
 <allow-access-from domain="*" to-ports="507" />
 <allow-access-from domain="*.foo.com" to-ports="507,516" />
 <allow-access-from domain="*.bar.com" to-ports="516-523" />
 <allow-access-from domain="www.foo.com" to-ports="507,516-523" />
 <allow-access-from domain="www.bar.com" to-ports="*" />
 </cross-domain-policy>

Plik polityki otrzymany od starej domyślnej lokalizacji--/crossdomain.xml na serwerze HTTP na porcie 80--bezwarunkowo dostaj dostęp do wszystkich portów powyżej 1024. Nie możesz natomiast określić swojej lokalizacji pliku .xml, gdy używasz  XMLSocket.Napisz Artyku³

Listing

niema
Dodano przez: divix
Ranga: Administrator serwisu Punktów: 0
Komentarze użytkowników
  • Tre¶æ komentarza
   Kod do komentarza (opcjonalnie)
   PHP JavaScript MySQL Smarty SQL HTML CSS ActionScript
   Autor
   Token
   token

    

    
funkcje.net
Wszelkie prawa zastrzeżone©. | Funkcje.net 2008-2024 v.1.5 | design: diviXdesign & rainbowcolors