Loading:


Klasa XMLSocket [AS 2]

Klasa: XMLSocket

Kompatybilność: ActionScript 1.0, Flash 5+

 

Klasa XMLSocket implementuje klienta gniazd, które pozwalają komputerowi działanie Flash Player komunikacji z innym serwerem komputera zidentyfikowanego po adresie IP lub nazwie domeny. Klasa XMLSocket jest przydatna dla aplikacji klient-serwer, które wymagają niskiego opóxnienia, jak na przykład tworzenie systemu CHAT.

 

Tradycyjne bazujące na HTTP rozwiązanie, częstotliwie wyciąga serwer oraz zciąga nowe wiadomości używając zapytania HTTP. W przeciwieństwie do tego XMLSocket chat rozwiązanie, zarządza otwartym połączenie do serwera, automatycznym wysłanie nadciągających wiadomości, bez żądania klienta. Aby użyć klasy XMLSocket, serwer komputera musi działać na maszynie, która rozumie protokuł użyty przez klasę XMLSocket. Protokół jest określony w podanej liście:

 

 • XML wiadomości są wysyłane przez full-duplex TCP/IP stream socket połączenie.
 • Każda wiadomość XML jest kompletnym dokumentem XML, kończącym się przez zero (0) bajta.
 • Nie limitowana liczba wiadomości XML może zostac wysłana lub odebrana przez pojedyncze połączenie XMLSocket.

 

Podane restrykcje są nadawane na połączenia:

serwer:

 • Metoda XMLSocket.connect() może połączyć tylko do TCP numeru portu większego lub równego niż 1024. Jedną konsekwencją tej restrykcji jest to, że serwer maszyny, która komunikuje się z obiektem XMLSocket musi również być połączona do portu numer 1024 lub większego. Numery portów poniżej 1024 są często używane prez serwisy systemowe jak na przykład FTP, Telnet, czy HTTP, więc obiekty XMLSocket są odseparowane od tych portów na znak bezpieczeństwa. Numer portu eliminuje możliwość, że te źródła będą nie poprawnei dostępe oraz nadużywane.
 • Metoda XMLSocket.connect() może połączyc tylko komputery w tej samej domenie, gdzie jest plik SWF. Limitacje nie nadawane są do plików uruchumionych na dyskach lokalnych. (Ta limitacja jest identyczna jak dla loadVariables(), XML.sendAndLoad(), oraz XML.load().) Aby połączyć serwer maszyny uruchominy w domenie innej niż znajduje się plik SWF, musisz stworzyć plik bezpieczeństwa polityki na innym serwerze.

 

Ustawianie serwera do komunikacji z obiektem XMLSocket może być wyzwaniem. Jeśli twoja aplikacja nie wymaga interaktywności w locie, wtedy użyj funkcji loadVariables() function, lub Flash HTTP-bazującego XML serwera połączenia (XML.load(), XML.sendAndLoad(), XML.send()), zamiast klasy XMLSocket. Aby używać metod klasy XMLSocket, musisz najpierw użyc konstruktora, new XMLSocket, aby stworzyć obiekt XMLSocket.

 

Dostępne zdarzenia dla klasy XMLSocket

Zdarzenie

Opis

onClose = function() {}

Wywołuje sie tylko wtedy, kiedy otwarte połączenie jest zamykane przez serwer.

onConnect = function(sukces:Boolean) {}

Wywołuje sie przez Flash Player, kiedy wynik żądania w połączeniu wywołany przez XMLSocket.connect() wykonał sie poprawnie lub też nie.

onData = function(src:String) {}

Wywołuje się, gdy wiadomość zostaje pobrana przez serwer, zakończyła sie przez zero (0) bajta.

onXML = function(src:XML) {}

Wywołuje się przez Flash Player, kiedy określony obiekt XML zaiwerający dokument XML przybywa przez otwarte połączenie XMLSocket.Dostępne metody dla klasy XMLSocket

Nazwa

Opis

close() : Void

Zamyka połączenie , określone przez obiekt XMLSocket.

connect(url:String, port:Number) : Boolean

Określa połączenie do określonego hosta Internetu, używając określonego TCP portu (musi byc wyższy niż 1024), oraz zwraca true lub false, w zależności, czy połączenie zostało poprawnie określone.

send(dane:Object) : Void

Konwertuje obiekt XML lub dane określone w obiekcie parametru na ciąg znaków oraz przesyła je na serwer, zaraz za zero (0) bajtem.Napisz Artyku³

Listing

niema
Dodano przez: divix
Ranga: Administrator serwisu Punktów: 38473
Komentarze użytkowników
  • Tre¶æ komentarza
   Kod do komentarza (opcjonalnie)
   PHP JavaScript MySQL Smarty SQL HTML CSS ActionScript
   Autor
   Token
   token

    

    
funkcje.net
Wszelkie prawa zastrzeżone©. | Funkcje.net 2008-2021 v.1.5 | design: diviXdesign & rainbowcolors