Loading:


virtual
int virtual ( string $nazwa_pliku )

virtualWykonuje zapytanie do Apache'a


virtual()
jest funkcją właściwą jedynie Apache'owi, która jest odpowiednikiem <!--#include virtual...--> w mod_include. Funkcja wywołuje wewnętrzne żądanie Apache'a. Przydaje się do dołączania (inkludowania) skryptów CGI lub plików .shtml, lub czegokolwiek innego, co jest przetwarzane przez serwer Apache. Zwróć uwagę przy skrypcie CGI, że musi on generować poprawne nagłówki CGI, przynajmniej nagłówek Content-type.

Zanim zostanie uruchomione wewnętrzne żądanie Apache'a, najpierw zostaną wysłane oczekujące na wysłanie nagłówki HTTP a następnie wszystkie bufory wyjścia zostaną opróżnione do przeglądarki.

Ostrzeżenie

Funkcja działa tylko jeśli PHP jest skompilowane w postaci modułu Apache, ponieważ używa API Apache do tworzenia pod żądań. Łańcuch zapytań (query string) może zostać przekazany do dołączanego pliku ale $_GET jest kopiowana ze skryptu rodzica i tylko $_SERVER['QUERY_STRING'] jest wypełniana przetwarzanym łańcuchem zapytań. Łańcuch zapytań może być przekazany tylko jeśli uzywasz Apache 2. Żądany plik nie zostanie wyszczególniony w dzienniku dostępu Apache.

Począwszy od PHP 4.0.6, można używać virtual() do dołączania plików PHP, jednak w typowych sytuacjach bardziej sprawdzają się funkcje include() lub require().Napisz Artyku³

Listing

niema
Dodano przez: igor
Ranga: Administrator serwisu Punktów: 28716
Komentarze użytkowników
  • Tre¶æ komentarza
   Kod do komentarza (opcjonalnie)
   PHP JavaScript MySQL Smarty SQL HTML CSS ActionScript
   Autor
   Token
   token

    

    
funkcje.net
Wszelkie prawa zastrzeżone©. | Funkcje.net 2008-2024 v.1.5 | design: diviXdesign & rainbowcolors