Loading:

PHP 7 News & Updates v7.0 - 7.4 - book

Kurs ActionScript 3 dla początkujących - część 2

4. Pętle oraz zastosowanie

 

Pętlami można nazwać instrukcje warunkowe, które się powtarzają więcej niż jeden raz. Wyjście z takiej pętli jest zagwarantowe jeśli określony warunek w nawiasach okrągłych zostanie spełniony. Dostępne pętle to: for..each..in, for, do..while, while, for.in . Zajmiemy się tylko dwoma pętlami w tym rozdziale jako, że niemal każda działa tak samo.

 

Zacznijmy od najprostszej pętli o nazwie while, najprostszy przykład dla niej to sprawdzenie czy w podanym słowie istnieje określony znak:

 

var adres = "email@wp.pl";
var i = 0;

while(i < adres.length)
{
 if (adres.charAt(i) == "@")
 {
 trace ("Wykryłem obecność @");
 break;
 }
i++:
}

 Na początku deklarujemy zmienne: dla przeszukiwanego tekstu adresu email, oraz zmienną początkową dla pętli while, która wynosi 0 ponieważ charAt sprawdza pierwszy znak tekstu jako 0.

 

Pętla wykona się tyle razy ile jest znaków w adresie, z tym, że my dodaliśmy instrukcje warunkową if oraz break, jeśli zostanie napotkany znak @ w adresie wtedy pętla while przestaje się powtarzać oraz zostaje wygenerowany tekst od programu w konsoli.Dalsza część: 1 2 3 4 5 6 7

Napisz Artykuł
Ten wpis posiada swój wątek na forum

Wszystkie pytania prosimy kierować właśnie tam ponieważ komentarze to miejsce na poprawki do kodu lub alternatywne rozwiązania i pytania nie będą publikowane

http://forum.funkcje.net/forum/viewtopic.php?f=12&t=2242

Dane do logowania na forum są takie same jak na funkcje.netDodano przez: divix
Ranga: Administrator serwisu Punktów: 38323
Komentarze użytkowników
Fajnie że jest to wszystko takie dosyć mocno przejrzyste i podzielone na małe fragmenty. Choć i tak momentami się pogubiłem i nie dokońca wszystko zrozumiamłem to jest to najbardziej przejrzysty kurs z jaskim miałem do czynienia do dziś i to do AS3 po polsku. Bravo!
autor: grafik_skazany_na_as | 4448 | 2009-12-02 22:43:25


  • Treść komentarza
   Kod do komentarza (opcjonalnie)
   PHP JavaScript MySQL Smarty SQL HTML CSS ActionScript
   Autor
   Token
   token

    

    
funkcje.net
Wszelkie prawa zastrzeżone©. | Funkcje.net 2008-17 v.1.5 | design: diviXdesign & rainbowcolors