Loading:


Kurs ActionScript 3 dla początkujących - część 2

3. Instrukcje warunkowe cd..


Istnieje również nieco bardziej przejrzystsza instrukcja, nazywająca się switch, zasadę działania oraz styl pisania jej wykonam na przykładzie poniżej. Skrypt ten będzie niemalże to samo co if.else na górze, czyli sprawdzał wynik ucznia.

 

var wynik = 70;
var ocena;
switch (wynik)
{
case 100:
ocena = 5;
break;

case 70:
ocena = 4;
break;

case 40:
ocena = 3;
break;

case 30:
ocena = 2;
break;

case 0:
ocena = 1;
break;
}

 

Jak można zauważyć powyższa instrukcja warunkowa nie spełnia naszych założeń, instrukcja sprawdza tylko, czy ocena za test jest równa niż 100, 70, 40 .. Co nas nie zadawala, ale trzeba powiedzieć, że przy inny przypadkach (np jaki język został wybrany w formularzu) jest wręcz idealny.

 

Słowo kluczowe break, nakazuje instrukcji zamknąć wykonywanie jej, jeśli np spełniony warunek 70 = 70 wtedy warunki poniżej nie zostaną sprawdzone (jedynie ten nad aktualnym czyli 70 == 100). Switch oferuje również na końcu każdej instrukcji tuz przed zamykającym nawiasem klamrowym instrukcje default, jeśli żadnych z warunków (case) nie zostały spełnione wtedy domyślnie wykonuje się warunek w deafult.Dalsza część: 1 2 3 4 5 6 7

Napisz Artykuł


Dodano przez: divix
Ranga: Administrator serwisu Punktów: 38423
Komentarze użytkowników
Fajnie że jest to wszystko takie dosyć mocno przejrzyste i podzielone na małe fragmenty. Choć i tak momentami się pogubiłem i nie dokońca wszystko zrozumiamłem to jest to najbardziej przejrzysty kurs z jaskim miałem do czynienia do dziś i to do AS3 po polsku. Bravo!
autor: grafik_skazany_na_as | 4448 | 2009-12-02 22:43:25


  • Treść komentarza
   Kod do komentarza (opcjonalnie)
   PHP JavaScript MySQL Smarty SQL HTML CSS ActionScript
   Autor
   Token
   token

    

    
funkcje.net
Wszelkie prawa zastrzeżone©. | Funkcje.net 2008-2020 v.1.5 | design: diviXdesign & rainbowcolors