Loading:


Object registerClass [AS 2]

Klasa: Object

Kompatybilność: ActionScript 1.0, Flash 5+

 

Konstruktor

 

registerClass(nazwa:String, danaKlasa:Function) : Boolean

 

Opis

 

Przyłącza symbol klipu filmowego z obiektem klasy ActionScript.

 

Kiedy instancja określonego symbolu klipu filmowego jest umiejscowiona na Listwie Czasowej, wtedy rejestruje się do klasy określonej przez parametr metody, niż do klasy MovieClip.

 

Kiedy instancja okreslonego symbolu klipu filmowego jest utworzona przez MovieClip.attachMovie() lub MovieClip.duplicateMovieClip(), wtedy jest rejestrowana do określonej klasy w parametrze metody. Jeśli danaKlasa wynosi null,ta metoda usuwa każdą definicję klasy ActionScript z tokreslonym symbolem klipu filmowego lub identyfikatorem klasy.

 

Jeśli symbol juz jest zarejestrowana do klasy, wtedy ta metoda nadpisuje ta wartość.

 

Kiedy instancja klipu filmowego jest umiejscowiona na Listwie Czasowej lub jest stworzona przez attachMovie() lub duplicateMovieClip(), ActionScript wywołuje wtedy konstruktor dla odpowiedniej klasy z kluczem this wskazującym na dany obiekt. Funkcja konstruktora jest wywoływana bez żadnych parametrów.

 

Jeśli używasz tej metody , aby zarejestrować klip filmowy z klasą ActionScript inna niż MovieClip, wtedy symbol klipu filmowego nie dziedziczy żadnych metod, właściwości czy zdarzeń on klasy MovieClip, chyba, że załączysz klasę MovieClip w łańcuchu prototypu owej klasy. Podany kod tworzy nową klasę ActionScript nazwaną mojaKlasa która dziedziczy właściwości od klasy MovieClip:

 

mojaKlasa.prototype = new MovieClip();


Napisz Artyku³

Listing

niema
Dodano przez: divix
Ranga: Administrator serwisu Punktów: 38523
Komentarze użytkowników
  • Tre¶æ komentarza
   Kod do komentarza (opcjonalnie)
   PHP JavaScript MySQL Smarty SQL HTML CSS ActionScript
   Autor
   Token
   token

    

    
funkcje.net
Wszelkie prawa zastrzeżone©. | Funkcje.net 2008-2023 v.1.5 | design: diviXdesign & rainbowcolors