Loading:


Rodzaje pól tekstowych we Flashu

Flash umożliwia wstawianie tekstu w pola tekstowe na różne sposoby. Często jeden projekt zaiwera różne rodzaje tekstu - każdy z typów stosowany jest w specyficzny sposób.

 

 

 • Statyczne (Static) - Statyczne pola tekstowe używane są do wyświetlania tekstu utworzonego w trakcie edycji dokumentu FLA, który nie zmienia się podczas odtwarzania filmu (w pliku SWF). Pola te można skalować, obracać, odbijać lustrzanie i pochylać. Dodatkowo można przypisywać różne kolory lub poziomy przezroczystości przy jednoczesnym zachowaniu pełnych możliwości edycji. Statyczny tekst można animować lub umieszczać na różnych warstwach, podobnie jak inne elementy graficzne. Flash domyślnie osadza wszystkie litery używane w tekście statycznym w wynikowym pliku SWF, ale można użyć też czcionki systemowej, aby zmniejszyć rozmiar końcowego filmu lub wyłączyć 'wygładzanie krawędzi' (anti-aliasing) w przypadku małego tekstu.

 

 • Dynamiczne (Dynamic) - Dynamiczne pola tekstowe służą do przechowywania tekstu, który jest generowany dynamicznie podczas odtwarzania filmu. Informacje mogą być pobierane ze źródeł danych, mogą też być wliczane dynamicznie przez skrypty ActionScript. Ponieważ dynamiczne pola tekstowe są generowane i edytowane "w locie" , mozliwości ich edycji w środowisku autorskim są ograniczone. Nie można wprowadzać specjalnego formatowania lub modyfikacji kształtów (na przykald pochylania) bezpośrednio dla dynamicznego pola tekstowego. Z drugiej strony, Flash traktuje je tak samo, jak klony klipów filmowych, więc można im przypisać nazwę i sterować nimi za pomocą skryptów ActionScript.

 

 • Wejściowe (Input) - Wejściowe pola tekstowe pozwalają przekazać tekst do filmu Flasha w trakcie jego odtwarzania. Uzywane są wtedy, gdy użytkownik musi wpisać hasło lub odpowiedzieć na pytania. Można im przypisywać formatowanie tak samo jak w plikach HTML, czyli albo dołączyć styl do pola tekstowego, lub samemu je sformatować przez skrypty ActionScript


Napisz Artyku³

Listing

niema
Dodano przez: divix
Ranga: Administrator serwisu Punktów: 0
Komentarze użytkowników
  • Tre¶æ komentarza
   Kod do komentarza (opcjonalnie)
   PHP JavaScript MySQL Smarty SQL HTML CSS ActionScript
   Autor
   Token
   token

    

    
funkcje.net
Wszelkie prawa zastrzeżone©. | Funkcje.net 2008-2024 v.1.5 | design: diviXdesign & rainbowcolors