Natomiast jako "ścieżka dostępu do obrazka" należy podać miejsce, gdzie znajduje się obrazek, który chcemy wstawić jako tło. Wpisanie "none" usunie obrazek.
Ścieżkę dostępu należy konstruować względem arkusza CSS, a nie względem dokumentu HTML!
Polecenie pozwala wstawić dowolny obrazek jako tło pod elementem. Pamiętaj jednak, żeby obrazek w tle nie był zbyt jaskrawy. Spowoduje to tylko zaciemnienie zawartości strony i utrudni czytanie.
Wspólnie z tą własnością często podaje się dodatkowo kolor tła. W takim przypadku, jeśli obrazek będzie niedostępny lub użytkownik wyłączy wyświetlanie obrazów, tło przyjmie podany kolor. Ponadto jeżeli obrazek posiada przezroczystość (np. format *.gif), zostanie ona zastąpiona podanym kolorem.
Jeśli kolor tekstu elementu z tłem obrazkowym jest zbliżony do domyślnego koloru tła strony, wskazane jest podanie dodatkowo takiego koloru tła dla tego elementu, aby tekst był na nim czytelny. Jeżeli tego nie zrobimy, a obrazek nie zostanie wyświetlony, może wystąpić sytuacja typu: "biały tekst na białym tle".
Może się to zdarzyć np. gdy obrazek w tle strony jest dość ciemny. Wtedy określa się zwykle jasny kolor tekstu, zapominając podać równocześnie deklarację ciemnego koloru tła - jako zabezpieczenie. Dopóki obrazek jest widoczny, wszystko jest w porządku, lecz jeśli nie zostanie on wyświetlony, tło przyjmie najczęściej kolor biały (jako domyślny) i w ten sposób otrzymamy stronę, której nie można przeczytać :-(
Listing