Loading:


Synchonizacja dźwięku z animacją - dostępne parametry [FLASH 8]

3. Stop

 

Ten typ synchronizacji dotyczy nie rozpoczęcia, lecz przerywania odtwarzanego dźwięku. Po natrafieniu na dźwięk z synchronizacją typu Stop, program przerywa odtwarzanie klonu tego konkretnego dźwięku. Opcja ta przydaje się w momencie, gdy zależy nam na wyciszeniu konkretnego dźwięku, odtwarzanego pośród wielu innych.

 

4.Stream (ang. strumień)

 

Synchronizacja tego typu jest najbardziej zbliżona w działaniu do tradycyjnej synchronizacji dźwięku w aplikacjach wideo. Dźwięk typu Stream jest ściśle związany z listwą czasową (kolejne krótkie fragmenty dźwięku są "na sztywno" związane z kolejnymi klatkami filmu). Jego odtwarzanie ma pierwszeństwo nad wyświetlanym materiałem wizualnym filmu. Oznacza to, że program przede wszystkim dba o ciągłość odtwarzania ścieżki dźwiękowej, synchronizując z nią kolejne klatki filmu.

 

Gdy animacja jest zbyt skomplikowana lub procesor zbyt słaby, Flash pomija ("gubi") ujęcia, by zachować synchronizację obrazu z dźwiękiem. Dane dźwięku typu Stream są przesyłane wraz z innymi danymi filmu strumieniowo, co oznacza, że do rozpoczęcia odtwarzania tego dźwięku nie jest konieczne pobranie jego wszystkich danych. Podczas edycji filmu we Flashu, możesz ręcznie odtwarzać taki dźwięk po przez przeciąganie wskaźnika czasu wzdłuż listwy czasowej.

 

Technika ta jest szczególnie przydatna w przypadku synchronizacji ruchu ust z mową oraz innych precyzyjnych efektów wizualnych z efektami dźwiękowymi.Dalsza czê¶æ: 1 2
Napisz Artyku³


Dodano przez: divix
Ranga: Administrator serwisu Punktów: 38423
Komentarze użytkowników
  • Tre¶æ komentarza
   Kod do komentarza (opcjonalnie)
   PHP JavaScript MySQL Smarty SQL HTML CSS ActionScript
   Autor
   Token
   token

    

    
funkcje.net
Wszelkie prawa zastrzeżone©. | Funkcje.net 2008-2020 v.1.5 | design: diviXdesign & rainbowcolors