Loading:


Kurs ActionScript 3 dla początkujących - część 1

6. Podsumowanie

W tym kursie dowiedziałeś co to jest język ActionScript 3, skąd się wywodzi oraz gdzie współpracuje. Poznałeś również informacje na temat zmiennych programistycznych w środowiksu AS3 ich stylistykę oraz sposób w jaki są zapisywane.

 

Cztery kontrolery dostępu (Public, Internal, Protected, Private) zostały opisane bardzo ogólnie, aby nie zawracać Ci nie potrzebnie gitary na początku Twojej przygody z ActionScript 3.0.

 

Dowiedziałeś się jak deklarować własne funkcje oraz jak się je wywołuje w programie, przekazywałeś wartości (argumenty) do nowo powstałych funkcji, aby zostały one poddawane obróbce wewnątrz oraz zwrócone przez słowo return.

 

Na koniec stworzyłeś tablice, która przetrzymywała trzy zmienne: ciąg znaków, liczbę oraz wyrażenie nieregularne. Byłeś w stanie je wszytskie dodać na dwa sposoby oraz wyświetlić każdy z nich.

 

 

Dziękuję za uwagę oraz zapraszam do następnej części kursu ActionScript 3.0.

>>Kurs ActionScript 3 dla początkujących - część 2Dalsza czê¶æ: 1 2 3 4 5 6
Napisz Artyku³


Dodano przez: divix
Ranga: Administrator serwisu Punktów: 38423
Komentarze użytkowników
"poza klasą w tym samym pakiecie" i chwilę później "inna klasa w tym samym pakiecie", to się wydaje oznaczać to samo. Błąd, nie błąd?
autor: zwolin | 522 | 2009-10-06 17:35:59


Mylisz się, to nie jest to samo. Pierwszy wers odwołuje się do tego samego pakietu, ale nie musi być w tej samej klasie, czyli nie musi być w żadnej klasie w ogóle. Drugi wers odwołuje się do kliku klas zawartych w tych samych pakietach, czyli na przykład w innych plikach AS.
autor: divix | 524 | 2009-10-07 00:56:56


Bardzo dobry artykuł! pomógł mi rozwiać wiele wątpliwość...
autor: dombus | 5942 | 2010-07-22 12:15:00


Artykuł o tragicznej jakości. Proszę nie tworzyć takich "opisów-potworków", które więcej zaciemniają niż wyjaśniają. Opis języka woła o pomstę do nieba. A już punkt 6 to typowe "zawracanie gitary" czytelnikowi. Ten pis nadaje się co najwyżej na konkurs pt. "Jak nie pisać artykułów na temat programowania". Na początek proponuję aby autor tego "artykuliku-potworka" sam się nauczył podstaw programowania a nie wciskał bzdurny kit innym. Lepszym pomysłem byłoby podanie adresu do dobrego podręcznika programowania w języku ActionScript 3. Na przykład taki, który jest dostępny na stronie firmy Adobe (plik: as3_learning.pdf, rozmiar 1,67 MB). Rzeczony podręcznik jest dostępny w języku polskim. Zaczyna się od spraw elementarnych. Jest bardzo dobrym wprowadzeniem do programowania dla osób, które jeszcze się nie zetknęły z programowaniem a chcą zacząć od języka ActionScript.
autor: Miś Koralgol | 12950 | 2013-11-20 17:30:13


Dzięki za opinie. ActionScript nie jest najlepszym językiem do wyboru jeśli nigdy wcześniej nie programowałeś. Zacznij może od HTMl/CSS, a później Python dopiero wtedy możesz odwiedzić nas jeszcze raz ;] Powodzenia w nauce!
autor: divix | 12951 | 2013-11-20 19:22:06


  • Tre¶æ komentarza
   Kod do komentarza (opcjonalnie)
   PHP JavaScript MySQL Smarty SQL HTML CSS ActionScript
   Autor
   Token
   token

    

    
funkcje.net
Wszelkie prawa zastrzeżone©. | Funkcje.net 2008-2020 v.1.5 | design: diviXdesign & rainbowcolors