Loading:


Synchonizacja dźwięku z animacją - dostępne parametry [FLASH 8]

W język montażystów filmowych termin synchronizacja oznacza precyzyjne zgranie w czasie obrazu z dźwiękiem. We Flashu można zsynchronizować dźwięk z akcją na obrazie. Flash oferuje 4 typy synchronizacji:

 

1.Event (ang. zdarzenie)

Jest to domyślny typ synchronizacji wszystkich dźwięków, umieszczonych w projekcie Flasha - jeśli nie zmienisz ustawienia Sync w panelu inspektora właściwości.

 

Event, nazywany czasem zdarzeniem dźwiękowym ze względu na jego zachowanie. Odtwarzanie tych dźwięków rozpoczyna się w ujęciu kluczowym, w którym są umieszczone, dalej są one odtwarzane niezależnie od listwy czasowej. Jeśli dźwięk tyou Event, jest dłuższy niż film na listwie czasowej, jego odtwarzanie będzie kontynuowane po zakończeniu lub zatrzymaniu filmu. Jeśli dźwięk zostanie włączony drugi raz, wtedy Flash zacznie odtwarzać obydwa dźwięki naraz. Dźwięki typu Event są najłatwiejsze do w implementacji i mogą być stosowane jako ścieżki muzyczne odtwarzane w tle lub inne dźwięki, które nie wymagają szczególnej synchronizacji.

 

2.Start


Synchronizacja typu start działa niemal tak samo jak Event - dźwięk rozpoczyna się w kluczowym ujęciu, a następnie jest odtwarzany niezależnie od listwy czasowej. Jest tylko jedna istotna różnica - gdy podczas odtwarzania określonego dźwięku typu Event w dalszym ujęciu kluczowym wystąpi kolejny klon tego samego dźwięku typu Event, program rozpoczyna odtwarzanie nowego klonu i przerywa odtwarzanie dotychczasowego klonu. Opcja użyteczna w przypadku stwierdzenia możliwości wystąpienie problemu z warstwami.Dalsza czê¶æ: 1 2

Napisz Artyku³

Listing

niema
Dodano przez: divix
Ranga: Administrator serwisu Punktów: 0
Komentarze użytkowników
  • Tre¶æ komentarza
   Kod do komentarza (opcjonalnie)
   PHP JavaScript MySQL Smarty SQL HTML CSS ActionScript
   Autor
   Token
   token

    

    
funkcje.net
Wszelkie prawa zastrzeżone©. | Funkcje.net 2008-2024 v.1.5 | design: diviXdesign & rainbowcolors