Loading:


Procedury oraz funkcje składowe - MySQL

 


Procedury i funkcje są zestawem poleceń SQL, które są przechowywane na serwerze (tak jak dane w tablicach). Istnieją sytuacje, kiedy procedury i funkcje są szczególnie przydatne.


 • Kiedy wiele aplikacji klienckich jest pisanych w różnych językach lub/i pracuje na różnych platformach, jednak każda z nich musi wykonać podczas swojej pracy ten sam zestaw poleceń SQL. (na przykład wykonać słownik państw afrykańskich, czy też wykonać listę klintów banku, którzy są zameldowani w pewnym mieście, lub na przykład zmienić dane w polu X na podstawie bierzącej wartości z pola Y w pewnej tablicy, lub, najczęsciej, całą gamę poleceń SQL zebranych dodatkowo w jednej transakcji).

   

 • Kiedy bezpieczeństwo jest najważniejsze. Na przykład banki używają procedur dla prawie wszystkich powszednich operacji wykonywanych przez operatorów. Takie postępowanie zapewnia spójność operacji jak również zapisywanie ich przebiegu w specjalnych tablicach, które przechowują informacje o historii operacji.

 

Procedury ograniczają liczbę danych, które są przesyłane między serwerm bazy danych a klintem. Ograniczają więc również obciążenie serwera bazy danych, gdyż serwer taki realizuje mniej połączeń.

 

Patrząc na serwer baz danych z punktu widzenia programisty, to możliwość definiowania i przechowywania procedur i funkcji pozwala na tworzenie całych bibliotek funkcji i procedur, i wykorzystywania ich w dowolnym momencie pisania aplikacji, a przy tym pisania mniejszej ilości dość strategicznej części kodu programu, który jest bezpośrednio związany z interfejsem bazodanowym.

 

MySQL implementuje składnię standardu SQL z roku 2003, która stosowana jest też przez bazę DB2 firmy IBM.Dalsza część: 1 2 3 4 5 6 7

Napisz Artykuł

Listing

niema


Ten wpis posiada swój wątek na forum

Wszystkie pytania prosimy kierować właśnie tam ponieważ komentarze to miejsce na poprawki do kodu lub alternatywne rozwiązania i pytania nie będą publikowane

http://forum.funkcje.net/forum/viewtopic.php?f=2&t=5569

Dane do logowania na forum są takie same jak na funkcje.netDodano przez: divix
Ranga: Administrator serwisu Punktów: 38323
Komentarze użytkowników
  • Treść komentarza
   Kod do komentarza (opcjonalnie)
   PHP JavaScript MySQL Smarty SQL HTML CSS ActionScript
   Autor
   Token
   token

    

    
funkcje.net
Wszelkie prawa zastrzeżone©. | Funkcje.net 2008-19 v.1.5 | design: diviXdesign & rainbowcolors