Loading:


assert()
Sprawdza czy twierdzenia są fałszywe. (sprawdza równość wartości)


assert () sprawdza dane twierdzenie i podejmuje odpowiednie działania, jeżeli jej wynikiem jest false.

Jeśli twierdzenie jest jako ciąg będzie oceniany jako kod PHP przez ASSERT (). Zalety ciąg twierdzenia są mniej ogólne twierdzenia, gdy jest wyłączony i sprawdzanie wiadomości zawierające wyrażenie twierdzenie, gdy stwierdzenie nie. Oznacza to, że jeśli przekaż logiczną jako warunek twierdzenia tego warunku nie będą wyświetlane jako parametr do funkcji twierdzenie, które może być określone z assert_options (), warunek jest zamieniane na ciąg znaków, że przed wywołaniem funkcji obsługi, oraz boolean false jest konwertowany jako pusty ciąg.

Zakotwiczenia powinny być wykorzystywane jako funkcji debugowania. Można ich użyć do sanity-test sprawdza, czy warunki, które powinny być prawdziwe zawsze i wskazuje, że niektóre błędy programistyczne, jeśli nie lub sprawdzić obecność niektórych funkcji, takich jak rozszerzenie lub niektórych funkcji systemu limitów i funkcje.

Zakotwiczenia nie powinny być używane dla runtime normalnych operacji takich jak parametr wejściowy kontroli. Jako zasada kciuka kod powinien zawsze być w stanie działać poprawnie, jeśli twierdzenie kontroli nie jest uaktywniony.

Zachowanie assert () może być skonfigurowany przez assert_options () lub. Ini-ustawienia funkcji opisanych w tym podręczniku.

W assert_options () i / lub konfiguracji ASSERT_CALLBACK dyrektywy pozwala na wywołania funkcji, które mają być ustawiony do obsługi nie twierdzi.

assert () wywołania zwrotne są szczególnie przydatne do budowy zautomatyzowanych testów, ponieważ pozwalają one na łatwe wychwytywanie kod przeniesiony do twierdzenia, wraz z informacjami na twierdzenie, gdzie został złożony. Chociaż te informacje można zarejestrować za pomocą innych metod, za pomocą twierdzeń sprawia, że znacznie szybciej i łatwiej!

Do wywołania funkcji należy przyjąć trzy argumenty. Pierwszy argument zawiera plik w assertion failed in drugi argument będzie zawierał wiersz twierdzenie nie powiodło się i trzeci argument będzie zawierać wypowiedzi, że nie (jeśli takie istnieją - dosłowne wartości, takie jak 1 lub "dwa" nie będą przekazywane za pośrednictwem tego argumentu)

Kompatybilność: PHP4, PHP5.


Napisz Artyku³

Listing

<?php
// ustawiamy opcję assert
assert_options(ASSERT_ACTIVE, 1);
assert_options(ASSERT_WARNING, 0);
assert_options(ASSERT_QUIET_EVAL, 1);

// tworzymy własną funkcję
function my_assert_handler($file, $line, $code)
{
    echo "<hr>Assertion Failed:
        Plik '$file'<br />
        Linia '$line'<br />
        Kod '$code'<br /><hr />"
;
}

// ustawiamy odbieranie danych
assert_options(ASSERT_CALLBACK, 'my_assert_handler');

// robimy mały test
assert('mysql_query("")');
?>
 
Dodano przez: divix
Ranga: Administrator serwisu Punktów: 0
Komentarze użytkowników
  • Tre¶æ komentarza
   Kod do komentarza (opcjonalnie)
   PHP JavaScript MySQL Smarty SQL HTML CSS ActionScript
   Autor
   Token
   token

    

    
funkcje.net
Wszelkie prawa zastrzeżone©. | Funkcje.net 2008-2024 v.1.5 | design: diviXdesign & rainbowcolors