Loading:


Kurs ActionScript 3 dla początkujących - część 1

1. Wprowadzenie - podstawowe wiadomości

 

ActionScript jest językiem stworzonym przez firmę Macromedia, która od wersji Flash 9 oraz AS2 (ActionScript 2) jest częścią korporacji Adobe. Język ten został wydany w 2007 roku oraz bazuje on na podstawie skryptu ECMA script 4 edycji języka specyfikacji.

 

ActionScript 3 jest całkowicie językiem ZO (zorientowany obiektowo), tak samo jak jego starsza lecz uboższa wersja AS 2. Aby móc uruchamiać skrypty napisane w tym języku należy posiadać przynajmniej jeden z wymienionych programów: Flash Player (wersja 9 lub wyższa) (animacje, aplikacje WWW), Adobe AIR (Adobe Intergrated Runtime) (programy stacjonarne) lub Flash Lite (urządzenia przenośne, np telefon komórkowy).

 

Do pisania kodu można użyć, zwykłych edytorów tekstu taki jak Notatnik czy WordPad, pamiętając jednak, że rozszerzenia tych plików powinny mieć rozszerzenie .as.

 

Aby zobaczyć rezultaty języka ActionScript należy poddać go przemianie kodu na język binarny (czyli zrozumiały dla komputera) - ten proces nazywamy kompilowaniem filmu Flash, bądź publikowanie lub eksportacja filmu.Dalsza czê¶æ: 1 2 3 4 5 6

Napisz Artyku³

Listing

niema
Dodano przez: divix
Ranga: Administrator serwisu Punktów: 0
Komentarze użytkowników
"poza klasą w tym samym pakiecie" i chwilę później "inna klasa w tym samym pakiecie", to się wydaje oznaczać to samo. Błąd, nie błąd?
autor: zwolin | 522 | 2009-10-06 17:35:59


Mylisz się, to nie jest to samo. Pierwszy wers odwołuje się do tego samego pakietu, ale nie musi być w tej samej klasie, czyli nie musi być w żadnej klasie w ogóle. Drugi wers odwołuje się do kliku klas zawartych w tych samych pakietach, czyli na przykład w innych plikach AS.
autor: divix | 524 | 2009-10-07 00:56:56


Bardzo dobry artykuł! pomógł mi rozwiać wiele wątpliwość...
autor: dombus | 5942 | 2010-07-22 12:15:00


Artykuł o tragicznej jakości. Proszę nie tworzyć takich "opisów-potworków", które więcej zaciemniają niż wyjaśniają. Opis języka woła o pomstę do nieba. A już punkt 6 to typowe "zawracanie gitary" czytelnikowi. Ten pis nadaje się co najwyżej na konkurs pt. "Jak nie pisać artykułów na temat programowania". Na początek proponuję aby autor tego "artykuliku-potworka" sam się nauczył podstaw programowania a nie wciskał bzdurny kit innym. Lepszym pomysłem byłoby podanie adresu do dobrego podręcznika programowania w języku ActionScript 3. Na przykład taki, który jest dostępny na stronie firmy Adobe (plik: as3_learning.pdf, rozmiar 1,67 MB). Rzeczony podręcznik jest dostępny w języku polskim. Zaczyna się od spraw elementarnych. Jest bardzo dobrym wprowadzeniem do programowania dla osób, które jeszcze się nie zetknęły z programowaniem a chcą zacząć od języka ActionScript.
autor: Miś Koralgol | 12950 | 2013-11-20 17:30:13


Dzięki za opinie. ActionScript nie jest najlepszym językiem do wyboru jeśli nigdy wcześniej nie programowałeś. Zacznij może od HTMl/CSS, a później Python dopiero wtedy możesz odwiedzić nas jeszcze raz ;] Powodzenia w nauce!
autor: divix | 12951 | 2013-11-20 19:22:06


  • Tre¶æ komentarza
   Kod do komentarza (opcjonalnie)
   PHP JavaScript MySQL Smarty SQL HTML CSS ActionScript
   Autor
   Token
   token

    

    
funkcje.net
Wszelkie prawa zastrzeżone©. | Funkcje.net 2008-2024 v.1.5 | design: diviXdesign & rainbowcolors